Stealth 360

System do aterektomii obwodowej Stealth 360 został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić jednoczesną modyfikację zwapnień zarówno w warstwie wewnętrznej, jak i środkowej naczynia. Diamentowa powierzchnia korony obracając się 360o wokół własnej osi działa na dwa sposoby (podwójny mechanizm działania)  – szlifuje powierzchowne zwapnienia ściany wewnętrznej naczynia podczas gdy siły pulsacyjne oddziałują na zwapnienia w warstwie środkowej powodując ich pękanie. Modyfikację zmian ułatwia możliwość pracy w obu kierunkach: antero i retrograde. Wielkość cząstek – partykuł ( zeszlifowanego calcium) szacowana jest na ok. 2μm czyli ma być mniejsza od wielkości białych czy czerwonych krwinek co skutecznie przeciwdziała ryzyku dystalnej embolizacji w trakcie i po zabiegu.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Badanie CALCIUM 360 oraz COMPLIANCE 360 wykazały, że system orbitalnej aterektomii obwodowej (POAS) Stealth 360 jest klinicznie bezpieczny i skuteczny pod względem redukcji blaszki miażdżycowej co przekładało się na stosowanie niższych, średnich maksymalnych ciśnień do inflacji cewników balonowych ( OAS + PTA) niż w przypadku samej PTA.

Możliwa oszczędność czasu i kosztów

Korzyści ekonomiczne wynikają z krótkiego czasu hospitalizacji pacjentów oraz niskiego wskaźnika rewaskularyzacji. Na oszczędność czasu wpływa łatwość w pokonywaniu krętych, ciasnych i silnie uwapnionych zmian oraz brak konieczności wymiany prowadnika na inny/workhorse po wykonaniu aterektomii orbitalnej, można dokończyć zabieg na tym prowadniku.

Łatwość i przyjazność użytkowania

Przygotowanie sprzętu do zabiegu zajmuje około 2 minuty. System umożliwia wybór trzech dedykowanych prędkości bez ryzyka deceleracji obrotów. Prowadnik gwarantuje solidne podparcie i pewność prowadzenia kolejnych sprzętów.

https://www.procardia.pl/wp-content/uploads/2023/04/for-doctors-1.jpg
Strona dostępna jest tylko dla lekarzy
opuść stronę